Istota logo firmy w kampanii reklamowej

Logo

Logo

Każda kampania reklamowa zawiera pewne elementy, bez których nie odniosłaby sukcesu w postaci promocji firmy czy instytucji (organizacji). Elementy te mogą być najróżniejsze, wszystko zależy od branży, zasięgu kampanii, grupy docelowych odbiorców, itp. Jednakże pewne elementy wspólne zawsze można wymienić. Należą do nich m. in. ekspresja emblematów firmy, instytucji czy innego reklamowanego podmiotu, a także profil jego działalności oraz ogólne przesłanie. Wszystkie te elementy decydują o skuteczności kampanii reklamowych bez względu na okoliczności i zmienne, o których mowa powyżej.

Najważniejsze są jednak emblematy, tzn. przede wszystkim logo firmy, organizacji, instytucji, itp. Dlaczego jest ono tak istotne w kampanii reklamowej? Ponieważ zawiera nazwę firmy. Nazwa jest natomiast niezbędna, jeśli potencjalny klient ma skorzystać z oferty marki. Nie znając jej nazwy, nie zakupi produktów oferowanych przez markę, choćby były one w najatrakcyjniejszej cenie. Nazwa jest podstawą.

Ponadto logo firmy przedstawia treści reklamowe w najkrótszej formie, pozwalającej dotrzeć do dużej liczby klientów. Forma ta to najczęściej jedno zdanie, lub po prostu jeden wyraz (grupa wyrazów). Jak pokazuje praktyka, krótkie i zwięzłe formy lepiej docierają do klientów. Dłuższe treści są trudniejsze do zapamiętania, a więc ulotne. Ulotne treści zaś nie przynoszą najczęściej efektów.

Dodatkowo, prawie każde Logo jest atrakcyjne pod względem wizualnym. Jest to wzór graficzny, zawierający wiele elementów. Kolorystyka, wzornictwo oraz wkomponowana w ten styl nazwa marki stanowią połączenie przyciągające uwagę potencjalnych klientów firmy, a więc odbiorców reklamy.

Wszystkie cechy, o których mowa powyżej, decydują o tym, że bez odpowiedniej prezentacji własnego loga trudno jest mówić o skutecznej kampanii reklamowej. Bez względu na to, czy jest ona prowadzona w środkach masowego przekazu, wykorzystuje przestrzeń miejską, czy też jest to kampania polegająca na kontakcie bezpośrednim z klientem, zawsze czynniki, o których mowa powyżej, są najistotniejsze.

About author