Używane kasy fiskalne

Używane kasy fiskalneZagadnienie dotyczące zarówno nowych jak i dotychczasowych użytkowników kas. Dlaczego nowych? Otóż przy rozpoczęciu działalności nie  trzeba wcale kupować nowego urządzenia rejestrującego. Świeży przedsiębiorca  zwykle nie lubi wydawać gotówki gdy firma nie zaczęła jeszcze przynosić zysków.

Dlatego może nabyć używane kasy fiskalne, które będą trochę tańsze od ich nowych, nieużywanych wersji. Gdzie i jak to zrobić? Oczywiście można zapytać o taki sprzęt w serwisie sprzedającym kasy rejestrujące. Można też popytać znajomych sprzedawców czy takiej kasy nie mają na sprzedaż, np. po likwidacji firmy, lub po zapełnieniu modułu fiskalnego.

Takie kasy fiskalne należy oczywiście doprowadzić do porządku. Obowiązkowy jest przegląd w serwisie oraz oczywiście wymiana modułu fiskalnego w celu rozpoczęcia rejestrowania sprzedaży i należnego podatku.

Cena takiego modułu może być jednak całkiem wysoka w zależności oczywiście od danego modelu kasy fiskalnej, która została zakupiona. Mając na uwadze dodatkowe koszty typu fiskalizacja, przegląd serwisowy oraz koszt wymiany modułu być może bardziej się jednak będą opłacały nowe kasy fiskalne. Posłużą one zapewne dłużej niż używki.

About author

Related Articles