Ulga na kasy fiskalne

Ulga na kasy fiskalneOtwierając nową firmę lub przekraczając pewne określone limity zwolnień jesteśmy postawieni przed faktem obowiązku zakupu kasy fiskalnej. Oczywiście nowa firma musi mieć odpowiedni charakter tak aby od razu zmuszał nas on do zakupu urządzenia fiskalnego. Pierwszą rzeczą jest oczywiście wybór odpowiedniego urządzenia, które będzie spełniało wymagania nasze i naszej placówki. Potem trzeba za nie naturalnie zapłacić.Tutaj z pomocą przychodzi do nas urząd skarbowy oferując ulgę na kasy fiskalne. Od zakupu urządzenia rejestrującego można odliczyć 90% ceny netto, nie więcej jednak niż 700 zł. Ulga przysługuje tym podatnikom, którzy kupują swoją pierwszą kasę lub drukarkę fiskalną. Zwrot dostaniemy również za większą ilość zakupionych kas, jednakże trzeba od razu na początku (przy zakupie pierwszej) zdefiniować ilość instalowanych kas.

Przykładowo kupujemy jedno urządzenie ale wiemy też że będą wkrótce potrzebne dwie następne kasy fiskalne. Aby uzyskać ulgę na wszystkie trzy składamy do danego US zgłoszenie o ilości urządzeń i miejscu ich instalacji. Ważne jest, aby zrobić to przed terminem rozpoczęcia ewidencjonowania/fiskalizacją. Samo ewidencjonowanie również musimy rozpocząć w obowiązującym terminie.

Na zakup urządzeń musimy oczywiście posiadać dowód zapłaty całej kwoty, a zakupione kasy fiskalne muszą posiadać aktualną homologację. Spełnienie tych warunków udziela prawa do skorzystania z 90% ulgi na zakup urządzeń fiskalnych.

About author

Related Articles