Kasy fiskalne Incotex

Kasy fiskalne IncotexJednym z producentów, który stosunkowo od niedawna wszedł na polski rynek jest firma Incotex. Jest to polskie dziecko rosyjskiego holdingu Incotex, które powstało w 2006r. Sam holding istnieje już od 1992r. także posiada znaczne doświadczenie w produkcji urządzeń fiskalnych. Firma Incotex posiada oczywiście w swojej ofercie kasy fiskalne. Główną zaletą producenta jest bardzo niska cena urządzeń w stosunku do innych firm na polskim rynku fiskalnym. Kasę fiskalną Mercury można zakupić (po odliczeniu ulgi z US) już za ok. 50 zł. Bez ulgi koszt wynosi zwykle od ok 500zł w górę.

Sama kasa fiskalna pozostawia jednak trochę do życzenia. Pomijając walory estetyczne (których plusy ciężko znaleźć), urządzenie posiada niezbyt intuicyjne menu, do którego trzeba chwili czasu aby się przyzwyczaić i poprawnie obsługiwać. Kolejnym, jak nie największym minusem jest wyświetlacz. Zdawałoby się że obecne kasy fiskalne będą przyjazne dla użytkowników. Zawsze jednak musi być wyjątek – prawda?

Wyświetlacz w kasie Mercury 116F jest numeryczny, co za tym idzie, znacznie obniża jej walory użytkowe. Dobrze że producent dodaje instrukcję obsługi do wyświetlacza bo często się ona przydaje aby rozszyfrować dziwne znaczki na wyświetlaczu, które się do nas (lub z nas) śmieją. Zdawałoby się że urządzenia z takimi rozwiązaniami już dawno leżakują w muzeach.

Jeszcze jedną rzeczą, o której warto wspomnieć jest szybkość wydruku. Wynosi ona zaledwie 7 linii/sek., co jest trochę śmieszne przy obecnym standardzie ponad dwa razy większym (16 linii/sek). Dzięki temu kasa ta będzie spełniała swoją rolę w punktach o baaardzo małym natężeniu ruchu lub gdy ktoś będzie wystawiał np. dwa paragony miesięcznie.

Czy warto więc inwestować w najtańsze kasy fiskalne? Zdecydowanie nie, szczególnie jeśli cenimy sobie swój czas oraz jeśli mamy słabe nerwy. Różnica w walorach użytkowych, rodzaju dodatkowych opcji, parametrów oraz przede wszystkim jakości wykonania podzespołów i całych urządzeń jest ogromna w stosunku do rzeczywistego kosztu, który musi ponieść firma.

About author

Related Articles