Kasa fiskalna dla mechanika – w końcu większe bezpieczeństwo dla klientów

Kasa fiskalna dla mechanika

Kasa fiskalna dla mechanika

W przypadku zakładów mechanicznych, szczególnie tych niewielkich, można ze świecą szukać takich, które wystawiają paragony po wykonaniu danej naprawy w samochodzie. Dzieje się tak dlatego, że wiele małych serwisów samochodowych po prostu zaniża swoje dochody. Korzystają one z zapisu, że kasa nie musi być zamontowana w tej firmie, gdzie dochód roczny jest mniejszy niż 20 tysięcy złotych. To komfortowa sytuacja dla takich firm, gdyż oznacza niższe podatki, a więc jednocześnie dużo wyższe przychody. Mechanicy się cieszą, ale ich klienci już nie do końca. Po odebraniu samochodu od mechanika nie dostajemy paragonu. Jeśli naprawa została przeprowadzona źle to możemy liczyć tylko na dobre serce mechanika, który w ogóle będzie chciał się przyznać do wykonania naprawy i wtedy być może zajmie się rozpatrzeniem naszej reklamacji. Od 2015 roku sytuacja powinna się jednak zmieniać.Według nowego rozporządzenia kasa fiskalna dla mechanika będzie urządzeniem obowiązkowym, niezależnie od tego ile będzie się rocznie zarabiało na takim warsztacie. To nowa ustawa wydana przez Ministerstwo Finansów, której celem jest naturalnie ściągnięcie podatków z dochodów, które obecnie bardzo często nie są wykazywane przez mechaników. Obowiązkiem takim zostaną objęci także lekarze, fryzjerzy oraz prawnicy. W przypadku mechaników ten przepis działa na korzyść nie tylko skarbu państwa, ale także samych klientów warsztatów mechanicznych.

Teraz odbierając samochód od mechanika musimy dostać także paragon na wykonaną w takim zakładzie naprawę. W praktyce oznacza to tyle, że dostajemy na papierze gwarancję na poprawnie wykonaną usługę, a w razie problemów jest podstawa do reklamacji. Kasa fiskalna dla mechanika powinna spowodować więc, że jakość usług w małych warsztatach znacząco się podniesie.

Naturalnie istnieje pewne ryzyko tego, że w niektórych małych warsztatach zwiększy się także cena przeróżnych usług. Na samochód jednak i tak wydajemy na tyle dużo pieniędzy, że raczej tego nie dostrzeżemy. Do tego Kasa fiskalna dla mechanika będzie dotyczyła każdego warsztatu. Pojawi się na pewno konkurencja, gdzie jeden warsztat podniesie ceny a drugi nie stając się bardziej konkurencyjnym, co w efekcie może i tak doprowadzić do wyrównania się cen.

About author