Słodycze reklamowe w formie ciastek

Słodycze reklamowe

Słodycze reklamowe

Różnego rodzaju ciastka stanowią świetną alternatywę dla popularnych reklamowych słodkości, jakimi są czekoladki czy cukierki. Produkty tego typu wykorzystać można na wiele różnych sposobów. Wiele firm decyduje się umieścić je w kąciku kawowym, który to stanowi nieodłączny element każdego branżowego eventu takiego, jak konferencja, targi czy sympozjum. Nic nie stoi również na przeszkodzie, by tego typu słodycze podarować kontrahentom z okazji Bożego Narodzenia, Wielkanocy czy Walentynek. Czym dokładnie są ciastka i z jakimi ich rodzajami możemy mieć do czynienia? W poniższym wpisie znaleźć można szereg ciekawych informacji związanych z tym zagadnieniem.Słodycze reklamowe określane mianem ciastek zdefiniować można jako słodkie wyroby cukiernicze przyjmujące rozmaite kształty, smaki czy wielkości. Różnić mogą się one od siebie także sposobem przyrządzania. Cechą charakterystyczną takich produktów jest również fakt, iż są one mniejsze od ciast i nadają się do zjedzenia na jeden raz. Pakuje się je w opakowania zbiorcze lub pojedynczo.

Słodycze reklamowe, jakimi są ciastka, wytwarzane są z rozmaitych rodzajów ciasta. Do tego celu wykorzystać można między innymi ciasto kruche, drożdżowe oraz francuskie. W roli dodatków wystąpić mogą tutaj: galaretka, krem, lukier, bita śmietana czy różnego rodzaju owoce.

Słodycze reklamowe takie, jak ciastka nierzadko przygotowuje się z dużych blatów ciasta, które przekłada się masą i kroi na mniejsze porcje. Przykładem może być karpatka oraz wuzetka. Inny typ to ciastka składające się z odpowiednio wypiekanych części przekładanych nadzieniem. Do tej kategorii zalicza się na przykład ptysie oraz eklery. Drugim typem ciastek są te suche, trwałe oraz kruche, które wytwarza się w specjalnych foremkach, formuje przy pomocy szprycy cukierniczej lub kręci przy pomocy odpowiedniej maszynki. Przykładami mogą być pierniki, biszkopty, makaroniki oraz markizy. Poza słodkimi ciastami spotkać można się także z ich wersją słoną, którą są na przykład krakersy.

About author

Related Articles