Używane drukarki fiskalne

Używane drukarki fiskalneW życiu niektórych przedsiębiorców przychodzi taki dzień, którego zwykle chcą uniknąć za wszelką cenę. Jest to likwidacja firmy. Niezależnie od przyczyny, czy była to upadłość, bankructwo, dłuższe zawieszenie działalności, a w konsekwencji rozwiązanie, czy zamknięcie firmy z po prostu braku czasu lub chęci do jej prowadzenia – przykry jest to fakt dla każdego właściciela, który od początku ją prowadził.

Powstaje pytanie – co zrobić z używanym sprzętem fiskalnym? Drukarki fiskalne zakupione na początku prowadzenia działalności można po prostu sprzedać. Oczywiście wpierw należy dokonać odczytu pamięci fiskalnej. O to prosimy serwis przez który byliśmy do tej pory obsługiwani. Umawiamy się na określony dzień z serwisantem i urzędnikiem skarbowym, który powinien być przy tej czynności. Po zakończeniu drukarka przechodzi w stan tylko do odczytu i do wymiany moduły fiskalnego nic na niej nie sprzedamy.

Natomiast możemy sprzedać samą drukarkę fiskalną dzięki czemu zyskamy jeszcze trochę pieniędzy. Oczywiście cena będzie zależeć od stopnia zużycia ale jeśli użytkownik dbał o urządzenie, to wystarczy sprawdzić czy wszystkie mechanizmy działają sprawnie, wyświetlacz klienta i sprzedawcy poprawnie pokazuje wymagane informacje, paragony są drukowane czytelnie to wtedy takie drukarki fiskalne można w myśl obowiązujących przepisów sprzedać kolejnemu podatnikowi rozpoczynającemu bądź prowadzącemu już swoją działalność.

Nowy nabywca będzie tylko musiał wymienić moduł fiskalny na nowy dzięki czemu po zaprogramowaniu i drukarki będzie mógł rozpocząć sprzedaż. Czynności wymiany modułu fiskalnego, programowania, oraz fiskalizacji dokonujemy oczywiście poprzez autoryzowany serwis.

Koszt zakupu używanego urządzenia może być znacznie niższy od nowego co ma duże znaczenie w przypadku nowych firm gdzie na start działalności nie każdy przedsiębiorca ma dużo pieniędzy.

Przy zakupie używanej drukarki należy pamiętać o tym aby posiadała ona aktualną homologację, szczególnie w przypadku starszych modeli, gdyż urządzeń bez homologacji nie zarejestrujemy w urzędzie skarbowym.

Używane drukarki fiskalne mogą zatem stanowić dobrą alternatywę dla podatników, którzy niechętnie chcą kupować nowe urządzenia, na które nie rzadko musieliby wydać całkiem dużą sumę pieniędzy.

About author

Related Articles