Ulga na drukarki fiskalne

Ulga na drukarki fiskalneKażdy przedsiębiorca prowadzący działalność i sprzedaż detaliczną musi się liczyć z faktem, że w pewnym momencie będzie musiał zainstalować kasę lub drukarkę fiskalną. Kiedy i czy to zrobi o tym decydują różne czynniki – chociażby przekroczenie limitu sprzedaży na rzecz osób fizycznych i rolników ryczałtowych lub rozpoczęcie sprzedaży niektórych produktów/usług, na które rejestracja na paragonie jest obowiązkowa od samego początku sprzedaży.

Po spełnieniu danego wymogu zaczyna się droga ku zakupowi urządzenia fiskalnego. Drukarki fiskalne stanowią dobry wybór dla przedsiębiorców, którzy cenią sobie wygodę oraz szybkość sprzedaży. Dzięki takiej drukarce będzie można obsłużyć wielu klientów w krótkim czasie nie tracąc czasu na wklepywanie kodu z klawiatury (tak jak w przypadku kasy fiskalnej).

Do drukarki fiskalnej jest potrzebny jednak program sprzedażowy, który będzie pomagał w sprzedaży, nie jest to jednak zwykle wydatek dla większych sklepów gdyż takie posiadają już magazyn do którego prowadzenia ww. program jest bardzo przydatny.

Po upatrzeniu drukarki fiskalnej należy chęć/obowiązek zakupu, oraz ilość kupowanych urządzeń zgłosić w odpowiednim Urzędzie Skarbowym co najmniej na tydzień przed fiskalizacją. Należy oczywiście uregulować całą należność za urządzenie i przedstawić dowód zakupu oraz zapłaty.

Ulga na drukarki fiskalne wynosi 90% wartości zakupu kasy lecz nie więcej niż 700zł, zostanie ona zwrócona podatnikowi przez urząd skarbowy po tych kilku krokach.

Aby utrzymać otrzymaną ulgę należy pamiętać jeszcze o kilku rzeczach:

  • musimy prowadzić działalność przez następne 3 lata (nie można ogłosić upadłości,likwidacji, sprzedaży);
  • musimy wykonywać obowiązkowe przeglądy techniczne  drukarki;
  • nie można doprowadzić do całkowitego zniszczenia (np. w skutek działań zdarzeń losowych) urządzenia lub jego kradzieży;
  • nie można doprowadzić do nienaprawialnego zniszczenia modułu fiskalnego;

Zatem koszt zakupu drukarki nie musi być wcale wysoki, wystarczy zadbać o kilka w miarę prostych rzeczy i nasze Państwo pomoże nam z lekkim dofinansowaniem naszej działalności. Drukarki fiskalne natomiast będą funkcjonować w firmie przez długi okres czasu.

About author

Related Articles