Przepisy a drukarki fiskalne

Przepisy a drukarki fiskalneRynek urządzeń fiskalnych rozszerza się w dużym tempie, producenci coraz to dostarczają nowe, innowacyjne rozwiązania wprowadzając je do swoich produktów dzięki czemu starają się wyprzedzić konkurencję i zyskać nową grupę klientów dla swojej marki. Obecnie liderzy branży fiskalnej angażują się w ekspansję na zagraniczne rynki gdzie także zmieniają się przepisy prawa i coraz więcej podatników zostaje zobligowanych do zakupu kasy czy drukarki fiskalnej.

Tak było i Polsce w roku 2013 kiedy to Ministerstwo Finansów zrobiło producentom miłą niespodziankę i obniżyło próg zwalniający z obowiązku posiadania kasy fiskalnej z 40 tyś. obrotu do 20 tyś. Wówczas kasy i drukarki fiskalne bardzo szybko zniknęły z magazynów firm je produkujących, które to źle oszacowały wzrost popytu na urządzenia.

Przez dwa miesiące magazyny opustoszały a na urządzenia fiskalne trzeba było robić zapisy jak na wędlinę w PRL-u co stworzyło dosyć komiczną sytuację w dobrze rozwiniętym kraju. Sprzedaż kas rejestrujących osiągneła poziom 305 tysięcy w roku 2013, co wobec roku poprzedniego z liczbą 180 tyś. robi znaczną różnicę.

Sprzedaż ustatkowała się po wielu dostawach z zagranicznych fabryk, a rok zmian w przepisach stał się rekordowym pod względem sprzedaży u producentów.

Drukarki fiskalne cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wiec z braku urządzeń dla podatników urzędy skarbowe przychylały się do wniosków i przedłużały obowiązkowe terminy rozpoczęcia rejestracji fiskalnej.

Obecnie prognozowana sprzedaż nie jest tak efektowna, a wręcz spadkowa jeśli chodzi o rok 2013r. Nie będzie to jednak na pewno skutkowało w zastoju na rynku. Codziennie powstaje dużo nowych firm, które mają obowiązek od początku istnienia używania kas rejestrujących. Także te działające wiele lat po przekroczeniu obowiązującego limitu zwolnienia będą musiały zainstalować kasę lub drukarkę.

Zatem „moda” na drukarki fiskalne nie zniknie na pewno, wręcz przeciwnie, będzie cały czas kwitła, przynosząc producentom odpowiednią sprzedaż oraz oczywiście kolejne argumenty do ulepszania swoich maszyn tak aby jak najlepiej służyły użytkownikowi przez długi okres czasu.

About author

Related Articles