Drukarki fiskalne w biznesie

Drukarki fiskalne w biznesieKolejny wpis – kolejne drukarki fiskalne. Dzisiaj może parę przemyśleń o używaniu urządzeń fiskalnych czyli kas i drukarek. Co na ten temat można powiedzieć.. sprawa  w sumie łatwa i powiedzmy dość przyjemna, jeśli nie jesteśmy podatnikiem i nie musimy płacić za ich zakup, co w przypadku większej ilości jest przecież dużym wydatkiem.Otóż same drukarki fiskalne w użytkowaniu są znacząco proste, (chciałoby się rzec nawet jak budowa cepa). Dlaczego? Bo nie musimy żmudnie wybijać kodów tak jak w przypadku kasy fiskalnej. Do działania drukarki potrzebny jest oczywiście program sprzedażowy zainstalowany na komputerze, dzięki któremu sprzedaż i jej rejestracja jest możliwa na drukarce w pamięci fiskalnej.

Do komputera drukarki fiskalne podłączamy kablem, który dostaniemy w zestawie. Dodajemy trochę prądu z gniazdka sieciowego oraz wskazujemy programowi sprzedażowemu, na której drukarce ma drukować paragony i można zaczynać. Czynności te, na dobrą sprawę, powinien zrobić za nas serwis, w którym urządzenie zostało zakupione.

Sama obsługa drukarki (oczywiście zależnie od modelu i producenta) jest dziecinnie prosta. Ogranicza się do włączania/wyłączania, odrywania paragonów (bądź samej końcówki  – zależy czy jest obcinacz), zmiany rolek papieru i ewentualnego czyszczenia samego urządzenia.

Drukarki fiskalne to mocne „kombajny” sprzedażowe adresowane do super i hiper marketów, gdzie wystawia się duże ilości paragonów, a przy stanowiskach sprzedażowych ruch powinien być płynny. Drukarki posiadają znacznie większe bazy towarów niż kasy oraz są po prostu mocniejsze i trwalsze – przystosowane do ciągłej i ciężkiej pracy.

About author

Related Articles