Drukarki fiskalne oraz fiskalizacja

Drukarki fiskalne oraz fiskalizacjaKilka ostatnich wpisów poświęciliśmy najlepszym i najpopularniejszym producentom drukarek fiskalnych obecnych na naszym rynku. Dzisiejszy wpis poświęcimy innym, także bardzo ważnym, sprawom. Każde urządzenie producentów, których przedstawiliśmy w ciągu ostatnich dwóch tygodni, ma swoje wady i zalety, ale jak mają się sprawy, jeśli chodzi o cenę? Ile powinniśmy zapłacić za odpowiednią drukarkę fiskalną? Dodatkowo wyjaśnimy sobie czym jest i na czym polega proces fiskalizacji.

Drukarki fiskalne oraz fiskalizacja to temat przewodni dzisiejszego wpisu. Ceny drukarek fiskalnych są naprawdę zróżnicowane – wahają się od 1500 złotych, aż do 3500 złotych.  Dodatkowo, oprócz zróżnicowania cenowego, możemy wybierać urządzenia spośród wielu renomowanych, sprawdzonych producentów. Razem z ceną oczywiście zmienia się funkcjonalność, wytrzymałość i jakość wykonania tych urządzeń. Każdy powinien móc znaleźć drukarkę odpowiadającą wszystkim jego potrzebom.

Drukarki fiskalne różnią się przede wszystkim mechanizmami drukującymi oraz modułami kopii elektronicznych, a także jakością wyświetlacza, wzornictwem i oprogramowaniem na nich zainstalowanym. Te najdroższe są dostosowane do pracy w miejscach dużego obciążenia punktu kasjerskiego i szerokiego asortymentu oferowanego przez sklep, oraz wielowalutowości.

Jeżeli drukarki fiskalne mają spełniać swoją rolę muszą przejść proces fiskalizacji.

Fiskalizacja to przygotowanie i przystąpienie do ewidencjonowania na kasie fiskalnej w trybie fiskalnym, gdzie raporty dobowe zapisują się do nieulotnej pamięci.
Czynność ta jest wykonywana jednokrotnie dla każdego modułu fiskalnego, a kończy się wydrukiem dobowego raportu fiskalnego.
Po dokonaniu fiskalizacji trzeba zgłosić kasę w celu nadania jej numeru ewidencyjnego, który podatnik musi nanieść na obudowę urządzenia w miejscu widocznym dla klienta.
Serwisant obecny przy fiskalizacji będzie następnie serwisantem obsługującym podatnika.

About author

Related Articles