Drukarki fiskalne Novitus

Drukarki fiskalne NovitusW kolejnej części naszego cyklu dotyczącego drukarek fiskalnych skupimy się na niezwykle cenionej i znanej firmie, której wzornictwo produktów może być przykładem i wyznacznikiem jakości dla innych firm. Powstała ona w 1994 roku, jeszcze pod inną nazwą – Optimus IC SA. W 2005 roku zmieniono jej nazwę – firma zaczęła być rozpoznawana pod nazwą Novitus.

Firma Optimus IC SA w latach 90 XX w. była liderem na rynku urządzeń fiskalnych w Polsce. Rok później firma wprowadza na rynek pierwsze produkty własnej konstrukcji – drukarki fiskalne od samego początku zaprojektowane przez inżynierów firmy.

W ciągu kilku kolejnych lat następuje ekspansja Optimusa IC SA, tak na rynku lokalnym, jak i na rynki zagraniczne.  W 2005 roku następuje zmiana nazwy i wejście spółki na GPW. Ostatnie lata to nowi inwestorzy i połączenie z firmą Comp SA, a także dalszy rozwój marki.

Sam Novitus na swojej stronie opisuje się jako marka zintegrowanych rozwiązań systemowych, wspomagających pracę handlu, usług, logistyki i przemysłu, a jednocześnie lider urządzeń fiskalnych na rynku krajowym.

Przez te wszystkie lata drukarki fiskalne Novitusa rywalizowały z innymi, największymi producentami na naszym rynku – i nie tylko – zwłaszcza z markami Elzab i Posnet. I nie bez powodu – Novitus posiada bardzo kompleksową i bogatą ofertę w zakresie urządzeń fiskalnych. Urządzenia tej firmy mogą równie dobrze rywalizować z konstrukcjami zachodnioeuropejskimi i japońskimi, wyposażonymi w najnowsze technologie.

Od siebie możemy dodać, że bardzo nas to cieszy. Im większa konkurencja, tym lepiej dla klienta końcowego – w końcu dzięki temu każda firma stara się oferować jak najlepsze drukarki fiskalne oraz inne urządzenia wspomagające procesy sprzedażowe w konkurencyjnej cenie. Gorąco polecamy!

About author

Related Articles